بـلیت رویـداد به اتـمام رسـیده اسـت
دانلود پوستر
یادگیری اکتشافی در یادگیری معکوس مبتنی بر رویکرد مدرسه‌ای حکمت

کلاس معکوس و یادگیری معکوس عباراتی است که این روزها زیاد شنیده می شود، و بحث آن داغ است. آیا ماجرا فقط این است که درسی را که می خواهیم به شاگردان کلاسمان بدهیم، قبلا از طریق یک رسانه در اختیار شاگردان قرار داده و از آنها بخواهیم که مباحث درس را مطالعه کنند، و بعد در کلاس با هم تمرین حل کنیم؟ آیا برای راه انداختن کلاس معکوس و یادگیری معکوس فقط لازم است تا بلد باشیم از ابزارهائی مثل کمتازیا و نظایر آن برای ضبط توضیحات و منابع آموزشی خودمان استفاده کنیم، و با این مهارت کار کلاس و یادگیری معکوس مان تمام است؟ یا این فقط نگاهی تقلیل یافته و حداقلی به موضوع است؟ و ما با مفهوم عمیق تری مواجه هستیم؟

در این کارگاه سئوالات متفاوتی در زمینه یادگیری معکوس پیش روی ما قرار می گیرد، که باید به آنها بصورت کارگاهی و دسته جمعی در این زمینه پاسخ دهیم. 

در این کارگاه اختصاصا از زاویه یادگیری اکتشافی به یادگیری معکوس پرداخته می شود. همچنین در این کارگاه رویکرد بسته های آموزشی در رویکرد حکمت، به عنوان یک سازوکار عملیاتی مورد استفاده قرار می گیرد. بر اساس همین رویکرد، بسته آموزشی “یادگیری معکوس” از بسته های آموزشی مربیان حکمت، در قالب یک لوح فشرده در اختیار شرکت کنندگان عزیز قرار گرفته، و عزیزان بخشی از کارگاه را به استفاده از این بسته آموزشی صرف خواهند نمود. به همین دلیل همراه داشتن یک رایانه شخصی (نوت بوک یا تبلت) به همراه هندزفری یا هدست برای حداقل هر سه نفر ضروری است. (در صورتی که رایانه شما درایو لوح فشرده نداشته باشد، می توانید از طریق فلش فایلهای بسته را دریافت کنید). 

در کارگاه، شرکت کنندگان گرامی در سه سطح مختلف از آشنائی و میزان درگیری عمیق در موضوع یادگیری معکوس تفکیک شده، و هر سطح بر حسب زمینه قبلی، در عمق مشخصی به موضوع می پردازند. به همین دلیل چه عزیزانی که با کلاس معکوس آشنائی قبلی نداشته اند، و چه عزیزانی که به صورت حرفه ای و تخصصی درگیر این رویکرد بوده اند و اطلاعات تخصصی در زمینه آن دارند، می توانند در کارگاه شرکت کنند.

به عنوان مقدمه ای برای ورود به مباحث کارگاه، لازم است تا دوستان قبل از کارگاه با برخی از مباحث و دیدگاههای ارائه کننده در این زمینه آشنا شوند. برای این کار لازم است تا عضو یکی از دو گروه – کانال زیردر تلگرام شده، و مباحثی را که با هشتک #کلاس_معکوس ارائه شده جستجو فرمائید. توجه فرمائید که بعضا پس از هر پست ارسال شده، ممکن است فایل یا فایلهائی نیز ارسال شده باشد. به همین دلیل بهتر است ابتدا به سراغ اولین پست ارسالی با این هشتک رفته، و از آنجا پستها را روی خود مباحث کانال و گروه مربوطه، تا انتهای نکته شماره ۳۴ دنبال کنید (توضیح آنکه این بحث به دلیل مسدود شدن تلگرام تا نکته ۳۴ به صورت نیمه کاره باقی ماند و بقیه مباحث آن که احتمالا تا نکته ۱۵۰ است، ان شاء الله در آینده منتشر خواهد شد). 

آدرس کانال – گروه ها:

گروه الگوی مدرسه ای و برنامه درسی حکمت:

https://t.me/joinchat/Ct_AIT9EOByIAS91DyMpgA

کانال مربیان حکمت خلاق:

https://t.me/hekmatekhalagh

قـوانین و مقـررات

از شرکت‌کنندگان محترم درخواست می‌شود نکات و موارد ذیل را مورد توجه قرار دهند:


  1. همراه داشتن یک رایانه شخصی (نوت بوک یا تبلت) و هندزفری یا هدست برای حداقل هر سه نفر ضروری است.
  2. حتماً از پر بودن شارژ باطری لپ‌تاپ‌تان مطمئن شوید.
  3. به منظور برگزاری به‌موقع رویداد لطفاً ۱۰ دقیقه قبل از شروع رویداد در محل برگزاری حضور یابید. 


پـرسـش و پـاسـخ
میدان شهدا، خیابان پیروزی، روبروی اداره تسلیحات ارتش، دبیرستان حنیف
شـروع رویـداد
09:30
1397/05/27
پـایـان رویـداد
12:30
1397/05/27
بـرگـزارکـننده
هم‌کلاسی
09190126578
هم‌کلاسی یک سامانه آموزشی و بستری است اجتماعی مبتنی بر فضای مجازی، برای افزایش مشارکت معلمان، والدین و دانش‌آموزان در فعالیت‌های آموزشی با محوریت معلم.
لینک رویـداد :
https://www.ruydad.ir/12917
دسـته رویـداد :
اشـتراک گـذاری رویـداد :
خـرید بلیت