بـلیت رویـداد به اتـمام رسـیده اسـت
دانلود پوستر
شیوه‌های نوین تدریس

آموزش علیه آموزش! مسئله این است … 

 

همه چیز در حال تغییر است. تکنولوژی رو به جلو در حرکت است. آموزش چطور؟ فرزندانمان را برای چه تاریخی آماده می‌کنیم؟ تفاوت کلاس‌های فعلی با کلاس‌هایی که خودمان در آن‌ها تحصیل کردیم در چیست؟

 

معلم خوب، ماهی نمی‌گیرد، ماهی‌گرفتن را یاد می‌دهد. کودک فردا بایستی، خلاق، پویا و ایده‌پرداز باشد. گاهی اوقات چالش‌های موجود در کلاس، آموزگار را برای حرکت در مسیر پرورش کودک جست‌وجوگر و کاوشگر همراهی نمی‌کند. بایستی به مدیران، معاونین، آموزگاران و دست‌اندرکاران آموزش، کمک کرد تا این مسیرها را بیابند.

 

چه تفاوتی بین نظام آموزشی ایران و کشور‌های شرق آسیا است؟ ۵ کشور برتر در آخرین آزمون تیمز از شرق آسیا هستند. آیا امکانات تنها عامل این تفاوت است؟ با بررسی روش‌های تدریس در آخرین تحقیقات، به تفاوت ریشه‌ای بین آموزش مقطع ابتدایی در مدارس ایران و کشور‌های برتر از نظر نظام آموزشی دست پیدا کرده‌ایم.

 

روش‌ها و فنون تدریس مقطع ابتدایی بایستی دارای پشتوانه علمی و با توجه به اصول و نظریه‌های روانشناسی آموزشی باشد. بر این اساس تصمیم گرفتیم تا فنون و روش‌های تدریس که در ایران قابل اجرا و تربیت کننده تصمیم‌سازان فردا است، معرفی و ملزومات برگزاری کلاس‌های دانش‌آموز محور و مشارکتی را بیان کنیم. سعی می‌کنیم از اهداف آموزش ابتدایی صحبت کنیم و سپس با معرفی ابزار رسیدن به این اهداف، نقش خود را در رسیدن به این اهداف بدانیم و در طول سال تحصیلی پیش‌رو با تجربه‌های اندوخته شده و به مدد آموزش‌های حین خدمت، سعی در حرکت و رسیدن به این اهداف داشته باشیم.

 

در این کارگاه سعی داریم پس از عنوان اهداف در قسمت اول به بیان دانش لازم برای حرکت به سمت این اهداف را عنوان کرده و سپس در بخش دوم به معرفی و اجرای نمادین روش‌ها و فنون تدریس مبتنی بر پرورش کودک امروز و تصمیم‌ساز آینده بپردازیم. 


 شرکت در این رویداد به معلمان دوره ابتدایی توصیه می‌شود.


سرفصل‌ها مباحث رویداد:

۱- هدف آموزش در دبستان چیست؟ می‌خواهیم در آموزش دبستان به کجا برسیم؟

۲- سنتی یا نوین؟ مشکل کجاست؟

۳- نظریه‌های روانشناسی آموزش (نظریه یادگیری مشارکتی، نظریه سطوح یادگیری، نظریه آموزش کودک امروز)

۴- رویکردهای کلاس‌های جدید (چه کار کنیم تا در تاریخ نمانیم؟)

۵- معرفی روش‌ها و فنون تدریس (روش‌های مشارکتی و فعال همچون: روش اکتشافی، روش کشف مفاهیم، روش روشن سازی طرز تلقی، روش کار گروهی و بارش فکری و …)

قـوانین و مقـررات
  1. لطفا پیش از حضور ساختار محتوای یکی از کتاب‌های درسی ریاضی، علوم و یا فارسی مقطع دبستان را بررسی کنید.
  2. حداقل یکی از کتاب‌های ریاضی، علوم یا فارسی یکی از پایه‌های دبستان را همراه خود داشته باشند. 
  3. به جهت برگزاری منظم رویداد لطفا ۱۵ دقیقه زودتر در محل برگزاری رویداد حضور یابید. 
  4. امکان پارک خودرو در پارکینگ مدرسه فراهم است.
  5. جهت حضور در محل رویداد با استفاده از اتوبوس و تاکسی می‌توانید از مبادی میدان آزادی، میدان پونک و صادقیه به مقصد میدان دانشگاه اقدام نمایید. https://www.ruydad.ir/13013
  6. وجه پرداختی بابت این رویداد دارای ضمانت 100 درصد می باشد و در صورت عدم رضایت شما از کیفیت رویداد به طور کامل مسترد می‌گردد. 
پـرسـش و پـاسـخ
انتهای اتوبان ستاری، میدان دانشگاه، انتهای بلوار دانشگاه، خیابان امام خمینی، پلاک 6، مجتمع آموزشی هدی
شـروع رویـداد
09:30
1397/06/03
پـایـان رویـداد
12:30
1397/06/03
بـرگـزارکـننده
هم‌کلاسی
۰۹۱۹۰۱۲۶۵۷۸
هم‌کلاسی یک سامانه آموزشی و بستری است اجتماعی مبتنی بر فضای مجازی، برای افزایش مشارکت معلمان، والدین و دانش‌آموزان در فعالیت‌های آموزشی با محوریت معلم.
لینک رویـداد :
https://www.ruydad.ir/13009
دسـته رویـداد :
اشـتراک گـذاری رویـداد :
خـرید بلیت