زمـان رویـداد به اتـمام رسـیده اسـت
دانلود پوستر
دوره آموزشی آنلاین ۰ تا ۱۰۰ وبمستر تولز گوگل (سرچ کنسول گوگل) با آزمون تعیین سطح

معرفی دوره آموزشی آنلاین ۰ تا ۱۰۰ وبمستر تولز گوگل (سرچ کنسول گوگل) با آزمون تعیین سطح قبل و بعد از وبینار

 

در این دوره آموزشی روش برطرف کردن برخی از خطاهای مهم که ممکن است افراد تازه کار یا کم تجربه نتوانند آنها را برطرف نمایند توضیح داده میشود که بتوانند برخی از آنها را خودشان برطرف کنند توضیح داده میشود و نیاز به هزینه اضافی برای این کار و زمان و انتظار برای انجام کار توسط سایر افراد نباشد.

 

گوگل وبمستر تولز (سرچ کنسول گوگل) چیست؟

گوگل وبمستر تولز یا همان سرچ کنسول گوگل (Google Webmasters Tools) همانطور که از نامش پیداست، ابزاری ست که گوگل در اختیار وبمستران قرار داده است تا به مدیران سایت کمک کند که بتوانند با این دستیار هوشمند گوگل، سئوی سایتشان را بهبود ببخشند و از آمار ورودی از سایتشان و مواردی از قبیل کلمات کلیدی ورودی به سایت و سایت هایی که به سایت مدنظر لینک داده اند و برخی مشکلات سئو از قبیل خطاهای مختلف که بازدیدکننده سایت ممکن است با آنها مواجه شود یا موتورهای جستجو از قبیل گوگل و همچنین مدیر سایت با اینگونه خطاها مواجه شوند و … را مشخص و اعلام میکند وبمستر سایت میتواند هرزمانیکه نیاز بود از طریق ابزار سرچ کنسول گوگل، سایت خود را بررسی و آنالیز کند و خطاها را مشاهده نماید، بعضی از خطاها میتوانند توسط مدیر یا کاربران ساده مدیریت سایت برطرف شوند و بعضی از خطاها ممکن است توسط افراد تازه کار قابل حل شدن نباشند و نیاز باشد توسط طراح سایت یا افراد متخصص در حوزه سایت و سئو برطرف شوند.

وبمستران میتوانند در ابزار گوگل وبمستر تولز کارهایی را انجام دهند که سئوی سایت، افزایش خوبی داشته باشد و ورودی گوگل را چند برابر کنند.

توجه: در این دوره آموزشی هرجا “سرچ کنسول گوگل” یا “گوگل وبمستر تولز” یا مخفف اینها را اعلام کردیم، یکسان هستند و تفاوتی ندارند.

  

در ابتدا به چند سوال پاسخ می دهیم سپس دوره را معرفی می کنیم:

چرا در رابطه با دوره آموزشی گوگل وبمستر تولز مثل سایر دوره های آموزشی افراد دیگر توضیحات چند صفحه ای داده نشده است؟

مدرس دوره گوگل وبمستر تولز، آقای مهندس شه شناس، ترجیح می دهند همیشه نکات و توضیحات مفید و کوتاه را ارائه نمایند و از توضیحات اضافی و مواردیکه ممکن است در حد شعار باشد و در دوره آموزشی دیگر ارائه نمی شود خودداری می کنند، سایر دوره های آموزشی قبل مدرس این دوره به صورت خصوصی و نیمه خصوصی و فقط به مشتریان طراحی و بهینه سازی وب سایت که گروه مهروز روی سایتشان کار می کرد برگزار می شدند و نکات و موارد مهمی که در این جلسات ارائه می شدند در دوره های عمومی ارائه نشده اند لذا آقای مهندس شه شناس براساس درخواست تعداد زیادی از علاقه مندان به حوزه وب و سئو تصمیم به برگزاری دوره آموزشی به صورت عمومی و افرادیکه حتی تا به حال از خدمات گروه مهروز استفاده نکرده اند میتوانند از طریق ایوند در این دوره آموزشی ویژه و منحصر بفرد ثبت نام و شرکت کنند.

  

آیا باید برای هر سایتی حتما گوگل وبمستر تولز فعال باشد؟

بله، اگر برای شما سئوی سایت و رتبه گوگل و ایندکس سریعتر محتوای سایت نسبت به حالت عادی در موتورهای جستجوگر مهم است حتما باید وبمستر گوگل را برای سایت خود فعال و کنترل نمایید.

 

آیا نیاز است وبمستر گوگل را هر روز یا در فاصله زمانی کوتاه بررسی نماییم یا فقط فعال کنیم کافی است؟

بله، حتما باید وبمستر گوگل را به صورت روزانه کنترل و بررسی نمایید و خطاهای احتمالی را برطرف نمایید، مخصوصا وقتیکه روی سایت، تغییرات مهم و بزرگی داده اید و احتمال افت بازدید و خطا بالا می رود.

  

 

 

ادامه مبحث معرفی دوره آموزشی گوگل وبمستر تولز را با چند سوال ادامه میدهیم:

آیا می دانید گوگل در نسخه جدید سرچ کنسول که در اوایل سال ۲۰۱۸ رونمایی کرد امکانات جدیدی مخصوصا از نظر ظاهری و رابط کاربری بهتر ارائه کرده است؟

آیا می دانید می توانید با ابزار گوگل وبمستر تولز٬ وضعیت هاست (سرور) خود را مشاهده کنید و از مشکلات آن مطلع شوید؟

آیا می دانید گوگل وبمستر تولز جدید، قسمتی را جداگانه و خاص نسخه موبایل سایت قرار داده است و وبمستران می توانند با این ابزار، مشکلات سایت در نسخه موبایل را مشاهده و بررسی و برطرف نمایند؟

آیا می دانید آماری که وبمستر تولز به شما می دهد قابلیت کاستومایز و فیلتر کردن گزینه ها را دارد و می توانید آماری دقیق و مشخص تر از هر ابزار کوچک دیگری را ببینید؟

آیا می دانید می توانید مطالب سایت خود را در کمتر از ۲ دقیقه در نتایج گوگل نمایش دهید؟

آیا می دانید در این دوره آموزشی، برای اولین بار در ایران، از صفر تا ۱۰۰ گوگل وبمستر تولز نسخه قبل و نسخه جدید با هم و در یک جلسه آموزش داده می شوند و می توانید تفاوت و مزایا و معایب این دو را متوجه شوید؟

آیا می دانید درصورت ثبت نام در دوره آموزشی سرچ کنسول گوگل مهروز، چه مهارتی به دست می آورید؟

  

مدرس این دوره چه کسی است؟

مهندس مهرداد شه شناس

 

مدیر و موسس وب سایت و گروه مهروز

مشاور و مدرس دوره های طراحی و بهینه سازی وب سایت

دارای گواهینامه کارگاه دیجیتال مارکتینگ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

مدیر گروه سئو و انفورماتیک وب سایت های مجموعه سنجش امیرکبیر از سال ۹۰ تا ۹۷

مولف جزوات و کتب طراحی و راه اندازی وب سایت، سئو و بهینه سازی وب سایت، گوگل وبمستر تولز و گوگل آنالیتیکز

  

 

سرفصل های دوره آموزشی گوگل وبستر تولز

 • آموزش ثبت سایت در سرچ کنسول گوگل با روش های مختلف و معرفی بهترین روش
 • ساخت مجموعه سایت (ست) در سرچ کنسول گوگل
 • نحوه اضافه و حذف کردن وبمستر با دسترسی کامل یا محدود برای کمک در مدیریت وبمستر تولز گوگل
 • مشاهده و بررسی پیام های ارسالی گوگل وبمستر درمورد خطاها و هشدارهای سایت
 • بررسی و تنظیم نرخ خزیدن (Crawl rate)
 • تنظیمات ارسال ایمیل اطلاع رسانی
 • تغییر آدرس وب سایت
 • کار با ابزارهای بررسی و تست کنسول گوگل
 • حل مشکلات امنیتی و هک وبسایت با کمک سرچ کنسول گوگل
 • مشاهده وضعیت ثبت سایت در گوگل و جلوگیری از پنالتی شدن سایت در گوگل
 • وضعیت ایندکس
 • منابع مسدود شده
 • حذف آدرس ها از نتایج جستجو
 • مشاهده منابع بلاک شده در سایت شما
 • بررسی آمار ورودی گوگل، تعداد بازدید لینک ها در گوگل و تعداد کلیک و موقعیت صفحات در گوگل توسط وبمستر گوگل
 • بررسی وضعیت هاست و خطاهای سرور
 • دلیل اینکه بهتر است سایت با www یا بدون www در وبمستر ثبت شود (Preferred Domain) و دوست دارید گوگل کدام را در نظر بگیرد
 • ساخت نقشه سایت و تست و ثبت نقشه سایت در وبمستر گوگل و بررسی خطاهای احتمالی
 • ساخت فایل txt بهینه و تست آن و مشاهده صفحات احتمالی که اشتباها توسط این فایل مسدود شده اند
 • ایندکس کردن سریع مطالب سایت در گوگل در چند دقیقه
 • بررسی خطاهای کراول گوگل و آموزش رفع آنها
 • بررسی و تنظیم آمار مربوط به زمانی که ربات گوگل (Googlebot) به سایت دسترسی پیدا می کند
 • مشاهده لیست بک لینک ها به اینصورت که از کجا به کدام صفحات سایت لینک داده شده است
 • مشاهده لینک های داخلی وبسایت و مدیریت آنها در سرچ کنسول گوگل
 • معرفی زبان وبسایت به گوگل توسط وبمستر
 • تنظیم کشور هدف (Geographic Target) که اکثر مخاطبان از آن کشور اقدام به مشاهده وب سایت می نمایند برای نمایش سایت در نتایج گوگل
 • بررسی وضعیت رسپانسیو بودن سایت و اینکه کاربر و گوگل، هرکدام، سایت شما را چطور مشاهده می کنند
 • بررسی خطاهای سایت در موبایل
 • معرفی امکانات نسخه جدید وبمستر تولز ۲۰۱۸ گوگل
 • آموزش کار با نسخه جدید وبمستر تولز ۲۰۱۸ گوگل
 • مشاهده لیست لینک هایی که در کراول گوگل با خطای ۴۰۴ مواجه شده اند و حل خطا در وبمستر تولز
 • مشاهده لیست لینک هایی که در کراول گوگل با خطای ۵۰۰ مواجه شده اند و حل خطا در وبمستر تولز
 • مشاهده لیست لینک هایی که در کراول گوگل با خطای ۴۰۳ مواجه شده اند و حل خطا در وبمستر تولز
 • آموزش بازگردانی و رفع مشکل سایت حذف شده از نتایج گوگل
 • بررسی مشکل عناوین (Title) تکراری سایت در وبمستر تولز
 • بررسی مشکل توضیحات (Description) تکراری سایت در وبمستر تولز
 • بررسی مشکل مطالب (Articles | Posts) تکراری سایت در وبمستر تولز
 • معرفی قسمت Rich Cards (کارت های غنی شده)

  

توجه: کلیه سرفصل های اعلامی بطور کامل آموزش داده می شوند اگر به دلیل کمبود زمان، بعضی موارد کوتاه تر توضیح داده شوند توضیح کامل داخل جزوه گوگل وبمستر تولز، نویسنده مهرداد شه شناس وجود دارند، لذا یکی از مزایای مهم این دوره آموزشی، ارائه جزوه سرچ کنسول گوگل طبق توضیحات دوره به شرکت کنندگان می باشد و نشانگر کامل بودن ارائه مباحث در دوره است.

  

 

دوره گوگل وبمستر تولز مهروز چه تفاوتی با سایر دوره های مشابه دارد؟ چرا باید در دوره سرچ کنسول گوگل مهروز ثبت نام و شرکت کنم؟

گروه مهروز سعی دارد رضایت مشتری را بر کسب درآمد بالا ترجیح دهد لذا همیشه سعی دارد با کمترین هزینه، بهترین خدمات را برای مشتریان خود ارائه نماید تا رضایت مشتری جلب شود، بر این اساس، در این دوره آموزشی یک جلسه ای سعی شده است مفاهیم به صورت مختصر و کوتاه و البته کامل و عملی به دانشپذیران دوره توضیح داده شود و از ارائه مطالب غیرلازم و اضافه بر سازمان که جنبه تبلیغاتی دارند خودداری شود.

  

هدایای دوره گوگل وبمستر تولز مهروز چه هستند؟

با توجه به اینکه گروه مهروز برای اولین بار در ایوند نسبت به ثبت نام و برگزاری دوره آموزشی عمومی تخصصی و عملی حوزه سئو وب سایت نموده است هدایای ارزشمندی برای این دوره در نظر گرفته شده است، البته برای دوره های بعدی نیز هدایای مرتبط ارائه می شود اما برای دوره اول، هدایا ویژه می باشند، به برخی از هدایای ویژه این دوره اشاره می کنیم:

 

۱- جزوه آموزشی گوگل وبمستر تولز (سرچ کنسول گوگل):

آموزش های دوره آنلاین (وبینار) وبمستر گوگل که به صورت آنلاین برگزار می شود به صورت جزوه الکترونیکی در این جزوه آورده شده است که نیاز دانشپذیران را در زمان برگزاری دوره به نوت برداری برطرف مینماید تا بتوانند با دقت به توضیحات و مباحث دوره توجه نمایند و با خیال آسوده سوالات خودشان را بپرسند و پاسخ را از مدرس دوره دریافت نمایند. ارزش این جزوه الکترونیکی 25 هزار تومان می باشد که به عنوان هدیه دوره آموزشی گوگل وبمستر تولز به صورت رایگان به افرادیکه در دوره ثبت نام و شرکت کنند ارائه می شود.

 

۲- جزوه آموزشی بینگ وبمستر تولز:

این جزوه الکترونیکی، آموزش مقدماتی وبمستر موتور جستجوی بینگ می باشد که به مباحث مهم وبمستر بینگ اشاره شده است، ارزش این جزوه الکترونیکی 15 هزار تومان است که به عنوان هدیه دوره آموزشی گوگل وبمستر تولز به صورت رایگان به افرادیکه در دوره ثبت نام و شرکت کنند ارائه می شود.

 

این دوره آموزشی و هدایای فوق، بخشی از کتاب کامل آموزشی سئو و بهینه سازی وب سایت مهندس شه شناس می باشند که در حال تالیف می باشد و بزودی ارائه می شود.

  

آیا امکان تعیین سطح قبل و بعد از آزمون برای دانشپذیران دوره وجود دارد؟

بله، گروه مهروز برای اولین بار در ایران، وبینار منحصر بفرد گوگل وبمستر تولز را به این شیوه برگزار می کند تا دانشپذیر بتواند خودش را قبل از برگزاری دوره و بعد از برگزاری دوره، تعیین سطح نماید و امتیاز خود را قبل از شرکت در دوره و بعد از شرکت در دوره به دست بیاورد و تفاوت دانش خود را متوجه شود.

به دانشپذیرانی که بعد از برگزاری وبینار تا زمانیکه در وبینار اعلام می شود آزمون تعیین سطح قبل و بعد از وبینار را شرکت کنند و نمره شان را اعلام کنند درصورتیکه امتیاز بعد از شرکت در آزمون، بیش از ۹۰ درصد باشد، برای دوره آموزشی بعد که توسط مهروز در ایوند ثبت نام می شود از ۵۰ درصد تخفیف ویژه بهره مند می شوند.

آزمون تعیین سطح قبل و بعد از وبینار به صورت آنلاین برگزار می شود و سوالات آزمون در زمینه دوره آموزشی مربوطه می باشند.

 

چه کسانی می توانند در این دوره آموزشی ثبت نام و شرکت نمایند؟

کلیه افراد و شرکت ها بجز افراد و شرکت هایی که قبلا از خدمات سئو و مشاوره گروه مهروز و مدرس دوره استفاده کرده اند می توانند در این دوره آموزشی ثبت نام و شرکت نمایند.

لازم به ذکر است همانطورکه قبلا نیز گفته شد با توجه به اینکه مباحثی که در این دوره آموزشی ارائه می شوند قبلا به مشتریان گروه مهروز در جلسات خصوصی ارائه شده است لذا این دوره برای افراد و شرکت هایی که قبلا از خدمات سئوی مهروز و مدرس دوره بصورت رایگان استفاده کرده اند تکراری می باشد و نیاز به ثبت نام و شرکت آنها در این دوره نمی باشد و در صورت ثبت نام آنها در این دوره، هزینه دوره برایشان عودت می شود و ثبت نام کنسل می شود.

  

هزینه شرکت در این دوره آموزشی آنلاین چقدر است؟

هزینه شرکت در دوره آموزشی گوگل وبمستر تولز برای افرادیکه در وبینار شرکت نمایند:

زودهنگام، برای ۳ نفر اول که ثبت نام نمایند با ۱۰۰ درصد تخفیف رایگان می باشد و هزینه ای ندارد.

برای ۳ نفر دوم که ثبت نام نمایند با ۷۸ درصد تخفیف 20 هزار تومان می باشد.

برای ۳ نفر سوم که ثبت نام نمایند با ۵۰ درصد تخفیف 45 هزار تومان می باشد.

برای نفر دهم به بعد که ثبت نام نمایند هزینه ثبت نام با ۲۲ درصد تخفیف 70 هزار تومان می باشد.

 

افراد جا مانده از وبینار: برای افرادیکه در وبینار شرکت نکنند و بخواهند فیلم دوره و هدایا به ارزش ۴۰ هزار تومان را دریافت کنند، هزینه ثبت نام 90 هزار تومان می باشد.

 

توجه: فیلم وبینار ضبط و بعد از وبینار در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد، اما افرادیکه در وبینار ثبت نام کنند و در وبینار شرکت نکنند فیلم برایشان ارسال نمی شود، این دسته افراد می بایست فیلم وبینار را ثبت نام نمایند، نحوه ارسال فیلم وبینار به شرکت کنندگان در وبینار اعلام می شود لذا شرکت در وبینار برای ثبت نام کنندگان الزامی می باشد.

  

بعد از شرکت در دوره چه مهارتی کسب می کنم؟

کلیه دانشپذیران دوره سرچ کنسول گوگل، بعد از شرکت در دوره و شرکت در آزمون تعیین سطح بعد از دوره، می توانند خودشان وبمستر سایت خودشان در وبمستر تولز گوگل باشند و از پرداخت هزینه های بالا جهت راه اندازی، تنظیمات، پشتیبانی و مدیریت وبمستر تولز سایت خود جلوگیری کنند.

البته ذکر این نکته قابل توجه است که حتما قبل از معرفی سایت به وبمستر گوگل می بایست یک سری کارها از قبیل سئوی داخلی وب سایت و افزایش سرعت و بهینه سازی وب سایت را انجام دهید تا بعد از معرفی سایت به گوگل، گوگل مشکلی از نظر ساختاری و محتوایی با وب سایت شما نداشته باشد و سرعت و کیفیت ایندکس سایت شما از ابتدا عالی باشد.

با توجه به اینکه گروه مهروز تصمیم به ارائه دوره های آموزشی عمومی سئو و بهینه سازی وب سایت در وب سایت محبوب ایوند را گرفته است، لذا اولین دوره را دوره وبمستر تولز گوگل قرار داده ایم دوره بعد که با فاصله کمتری با این دوره برگزار می شود دوره افزایش سرعت سایت و بهینه سازی نمره و زمان لود سایت می باشد که بر خلاف سایر دوره های آموزشی موجود، دو مزیت مهم دارد:

۱- دوره افزایش سرعت سایت مهروز به جای اینکه فقط براساس آنالیزر جهانی جی تی متریکس (www.GTMetrix.com) باشد، دو آنالیزر جهانی دیگر که یکی Google Page Speed و مشابه جی تی متریکس اما متفاوت است می باشد و دیگری، SEO Site Checkup که با دو آنالیزر فوق متفاوت اما اشتراکاتی نیز دارد و مربوط به بررسی و بهبود خطاهای محتوای سایت و مطالب سایت می باشد است که گزینه های مختلف این سه آنالیزر در آموزش افزایش سرعت سایت بررسی می شوند.

۲- دوره افزایش سرعت سایت مهروز، مثل دوره گوگل وبمستر تولز مهروز و برخلاف سایر دوره های آموزشی افزایش سرعت، آزمون تعیین سطح قبل از دوره و آزمون تعیین سطح بعد از دوره برگزار می کند تا دانشپذیران دوره بتوانند با نقاظ ضعف و قوت خود آشنا شوند.

 

با توجه به توضیحات فوق، دوره آموزشی افزایش سرعت سایت، پیشنیاز دوره آموزشی وبمستر تولز گوگل در زمان انجام کار عملی بر روی سایت است و به دانشپذیران علاقه مند به شرکت در دوره سرچ کنسول گوگل پیشنهاد درصورتیکه با سئوی داخلی سایت از قبیل افزایش سرعت سایت مسلط نیستند حتما در این دوره شرکت نمایند تا بتوانند به بهترین صورت، روی سئوی سایتشان کار کنند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و تماس با مدرس دوره با شماره ۰۹۳۸۲۴۰۵۱۹۹ تماس بگیرید.

 

پـرسـش و پـاسـخ
شـروع رویـداد
19:00
1397/07/10
پـایـان رویـداد
21:00
1397/07/10
بـرگـزارکـننده
گروه مهروز
09382405199
مشاوره و طراحی و بهینه سازی وب سایت
لینک رویـداد :
https://www.ruydad.ir/13069
دسـته رویـداد :
اشـتراک گـذاری رویـداد :
خـرید بلیت