زمـان رویـداد به اتـمام رسـیده اسـت
دانلود پوستر
تربیت مربی مهد (اختصاصی)

سرفصل های ترم اول

 شناخت نیاز و علایق کودک زیر هفت سال

 حد و مرز آزادی

کودک متعادل: زندگی به معنای حرکت، مفهوم دیگر کودک درون، هوش متعادل، اختلال یکپارچگی حسی، استعداد و سه عامل شکوفاییآن فطرت و غریزه و شخصیت

  درک احساسات کودک

چگونه بچه ها را همراه تر کنیم

 جایگزین های تنبیه برای بچه ها

 چگونه به بچه ها استقلال دهیم

 مشاهده نویسی

مهارت تعامل با والدین

جایگاه تعریف،تشویق و ستایش در تربیت کودک

قصه گویی خلاق

کنجکاوی جنسی چیست و در مقابل آن چه باید کرد؟

نقش محبت در تربیت کودک

قـوانین و مقـررات

1- داشتن شرایط عمومی شرکت در دوره آموزشی و امکان حضور و مشارکت مستمر و مداوم در برنامه های آموزش حضوری، کارگاه ها، اردوها و آموزش های مجازی. 

2- داشتن گواهینامه پایان دوره مقدماتی تربیت مربی مهد و انجام کامل مراحل ثبت نام. 

3- حفظ شئونات و آداب اسلامی. 

4- پذیرفته شدگان موظفند در مهلت تعیین شده برای نام نویسی در دوره ثبت نام نمایند. عدم ثبت نام در مهلت مذکور به منزله انصراف از دوره و جایگزینی نفرات دیگر می‌باشد. 

5- تشکیل دوره آموزشی منوط به رسیدن دوره به حدنصاب لازم برای برگزاری می باشد. در غیر اینصورت، شهریه های پرداخت شده عودت داده می شود و مرکز تربیت مربی تعهدی در قبال برگزاری دوره نخواهد داشت. 

6- . ثبت نام نهایی، منوط به ثبت اطلاعات فردی و پرداخت هزینه‌ در مهلت مقرر در سایت اینترنتی اعلام شده می‌باشد. 

7- انصراف از دوره پس از ثبت‌نام و استرداد وجه پرداختی به هیچ وجه امکان‌پذیر نمی‌باشد. لذا قبل از پرداخت نسبت به امکان حضور خود در دوره اطمینان کسب کنید. 

8- اطلاع‌رسانی‌های دوره از طریق سامانه پیام‌کوتاه و پیام‌رسان های سروش و بله صورت خواهدگرفت. لذا علاوه بر عضویت در کانال مربیگرام به نشانی http://sapp.ir/morabigeram و http://ble.im/morabigeram ، نسبت به فعال بودن پیامک‌های تبلیغاتی شماره همراه خود اطمینان حاصل نمایید. 

9- ملاک قبولی یا رد در این دوره آموزشی، امتیاز کسب شده در مجموع دوره شامل نمرات ارزیابی در قالب آزمون، کارورزی، فعالیت های کلاسی، انجام تکالیف محوله و مشارکت در برنامه های آموزش مجازی میباشد. 10- ارزیابی پیشرفت تحصیلی دانشجو در هر درس توسط مدرس آن درس و بر اساس حضور و فعالیت در کلاس، انجام تکالیف و نتایج امتحانات انجام میشود و به صورت عددی از صفر تا صد محاسبه میشود. تبصره 1 : برگزاری آزمون برای دروس نظری الزامی است و ارزیابی کارگاه ها و کارورزی ها بر اساس گزارش مکتوب عملکرد دانشجویان و با نظر مدرس کارگاه یا کارورزی انجام خواهد شد. تبصره 2: آزمون ها و کارگاه مجازی در بستر اینترنت و از طریق سامانه آموزشی مرکز تربیت مربی خواهد بود. 

11- به قبول شدگان این دوره آموزشی مدرک معتبر از سوی سازمان بهزیستی، جهاد دانشگاهی و مرکز تربیت مربی مجتمع فرهنگی آموزشی امام صادق علیه السلام و موسسه شهید چمران اعطا خواهد شد. 

12- ملاک قبولی در این دوره آموزشی کسب حداقل امتیاز 60 از مجموع 100 نمره در نظر گرفته شده برای ارزیابی دربخش‌های مذکور در ماده 4 این آیین نامه است. 

13- ارزیابی در بخش های مختلف توسط اساتید و مربیان دوره انجام خواهد شد و نظر ایشان مبنای ارائه مدرک خواهد بود. 

14- مدت امتحانات پایانی نیمسال و همچنین فرایند کارورزی جزو آموزش محسوب می شود. 

15- نمرات پس از مهلت تعیین شده برای اعتراض، غیر قابل تغییر است. 

16- اساتید موظفند ظرف مدت یک هفته پس از برگزاری آزمونها نسبت به اعلام نمرات اقدام نمایند. 

17- در صورت بروز حوادث و اتفاقات پیش بینی نشده و غیر قابل کنترل مانند وقوع حوادث طبیعی و ... برنامه آموزشی کلاس‌ها با اطلاع به مخاطبان تغییر نموده و مراتب به اطلاع ایشان خواهد رسید. 

18- دانشجو موظف است در تمام جلسات آموزشی شامل کارگاه ها، کلاس ها، اردو های آموزشی و کلاسهای مجازی شرکت نموده و می تواند حداکثر 3 جلسه غیبت نماید. غیبت بدون دلیل و بدون اطلاع رسانی موجب حذف ایشان از دوره آموزشی، ممنوعیت از مشارکت در امتحانات پایان ترم و عدم تعلق مدرک به ایشان است. 19- در صورت بروز غیبت موجه با ذکر دلیل از جانب دانشجو برای بخش آموزشی دوره، ماده 10 این آیین نامه مشمول وی نخواهد شد. 

20- در صورت حذف دانشجو از دوره به دلیل غیبت غیر موجه یا عدم کسب حداقل نمره برای دریافت مدرک، مرکز تربیت مربی تعهد برای بازپرداخت شهریه یا ارائه خدمات آموزشی نخواهد داشت 

21- در صورت خروج دانشجو در میانه دوره و پس از یک ترم ، پیش از پایان کل دوره، چون ثبت نام دوره یک ساله است امکان انصراف از دوره امکان پذیر نیست. 

22- در صورت انصراف دانشجو پیش از پایان دوره مرکز تربیت مربی تعهدی در قبال اعطای گواهی، مدرک یا بازپرداخت شهریه پرداخت شده ندارد. 

23- مرکز تربیت مربی مجتمع آموزشی امام صادق علیه السلام هیچ تعهدی در خصوص به کارگیری دانشجویان دوره های آموزشی ندارد و تنها در صورت امکان، پذیرفته شدگان به مراکز آموزشی دیگر- منوط به پذیرش ایشان- معرفی خواهند شد. 

24- مدت دوره آموزشی تربیت مربی مهد در 5 ترم، 16 کلاس آموزشی، 10 کارگاه مجازی،32 کارگاه حضوری و 3 اردو میباشد. برنامه‌ی آموزشی و اجرایی این دوره مطابق جدول انتهایی این آیین نامه خواهد بود. 

25- با توجه به تقارن این دوره آموزشی با ایام اربعین حسینی از تاریخ ۲۷/ ۷ 97 تا ۱۹/۸/۹۷ هیچ کلاسی برگزار نخواهد شد. 

26- کارگاه عبارت است از جلسه ای حضوری و تعاملی شامل ارائه محتوای تئوری و عملی. تعداد افراد در کارگاه کمتر است و تمرین های عملی در خود کارگاه انجام می شود. 

27- کلاس عبارت است از جلسه ای حضوری که بیشتر محتوا در قالب سخنرانی و همایش ارائه می شود 

28- کارگاه مجازی عبارت است از کارگاه غیر حضوری شامل فیلمی که اسلاید محتوا همراه با توضیحات استاد مربوطه ارایه می شود، این فیلم آموزشی در سامانه مجموعه بارگزاری می شود. 

 29- نحوه برگزاری اردو در هر ترم به شکل زیر خواهد بود: تعیین یک پارک به عنوان مکان اردو و جمع شدن در آنجا و انجام یک سری فعالیت ها و بازی ها توسط یک مربی. هدف از اردو شبیه سازی مدل تعامل با کودک در طبیعت است. 

30- کارورزی عبارت است از سه مرحله مشاهده نویسی از فعالیت های یک مهد یا ‍‍‍پیش دبستانی و بررسی مشاهدات در یک جلسه توسط استاد مربوطه. 

31- فرایند برگزاری کارورزی به شرح زیر است: حضور در یک مهد یا پیش دبستانی در ۱۲جلسه طی یک ماه. 4 جلسه مشاهده نویسی از کودک، 4 جلسه مشاهده نویسی مربی و 4 جلسه مشاهده نویسی از مدل آموزشی. هر هفته یک جلسه جهت ارایه مشاهدات و بررسی توسط استاد و هم چنین توضیح چگونگی روند ادامه ی رصد مهد برگزار می شود. 

32- جهت مشاهده ی تقویم آموزشی به این لینک مراجعه نمایید: http://karamatnama.com/?p=5369

پـرسـش و پـاسـخ
سيده فاطمة موسوى :
10 اکتبر 2018

سلام خسته نباشيد
اگه كسى تو مرحله مقدماتى پذيرفته بشه ولى نخواهد امسال به مرحله پيشرفته برود امكان دارد رزرو شود براى دوره هاى بعد در سال آينده؟ متشكرم

پـاسخ پـشـتیبانـی :
سلام تشکر هنوز تصمیم گری نشده است در مورد برگزاری دوره ای مشابه این دوره در سال های آینده
دانشجو :
10 اکتبر 2018

سلام.واااااای،چرا اینقدر گرون؟
نمیشه یه کمتر کرد هزینه دوره؟
برگزیده های دوره مقدماتی هیچ تخفیفی ندارند؟
تو اردو ها بچه هامونم میشه بیاریم؟

پـاسخ پـشـتیبانـی :
سلام اگر شما جزء برگزیدگان دوره مقدماتی هستید میتونید به صورت اقساطی این دوره را شرکت کنید و به ایدی @karamat در نرم افزار بله پیام بدید و با سازوکارش آشنا بشید
شهرک قدس (غرب)، بلوار دریا، روبروی پارک دلاوران، نبش خیابان موج، مجتمع فرهنگی آموزشی امام صادق علیه السلام
شـروع رویـداد
14:00
1397/07/19
پـایـان رویـداد
17:00
1397/10/20
بـرگـزارکـننده
کرامت
88365335
مرکز تربیت مربی مجتمع فرهنگی آموزشی امام صادق علیه السلام وابسته به دانشگاه امام صادق علیه السلام
لینک رویـداد :
https://www.ruydad.ir/13154
دسـته رویـداد :
برچـسب های رویـداد :
اشـتراک گـذاری رویـداد :
خـرید بلیت