زمـان رویـداد به اتـمام رسـیده اسـت
دانلود پوستر
مدرسه مطالعاتی آثار حجت الاسلام عباسی ولدی

معرفی استاد:

حجت‌الاسلام‌ عباسی ولدی، فارغ‌التحصیل سطح سه حوزه و کارشناس ارشد فقه و اصول و از کارشناسان رسانه ملی در حوزه خانواده و تربیت اسلامی می‌باشد. آثار تألیفی ایشان علاوه بر برداشتی عمیق از معارف اسلامی به جهت نگاهی نو و قلمی روان، نسبت به سایر آثار در این حوزه ممتاز است و همین ویژگی باعث شده تا مورد تشویق بزرگان و استقبال جوانان قرار گیرد.

معرفی طرح مطالعاتی:

در این سیر مطالعاتی که به همت مرکز تربیت مربی مجتمع فرهنگی آموزشی امام صادق علیه‌السلام برگزار می‌گردد، طی یک برنامه بلندمدت یک‌ساله، حدود ۴۰ اثر تربیتی از استاد عباسی ولدی به‌صورت روزانه بین ۱۰ تا ۲۰  صفحه و تحت اشراف  ایشان مطالعه میگردد.


شیوه کار:

پس از شروع دوره در یک گروه در پیامرسان داخلی مقرری ها و سرفصلها قرار داده میشود و هر یک از مخاطبین بر اساس آن روزانه مطالعه میکنند و در سامانه مرکز تربیت مربی اقدام به ثبت گزارش مطالعات خود می‌نمایند. در طول دوره جلساتی نیز با حضور استاد عباسی ولدی برگزار خواهد شد که شرح برنامه مطالعاتی و جلسات حین برگزاری دوره اطلاع رسانی خواهد شد.

معرفی برخی کتب این سیر مطالعاتی:

نیمه دیگرم
این کتاب در چهار جلد با موضوع مهارت‌های انتخاب همسر بنا دارد به‌صورت کاملاً کاربردی نسل امروز را با شیوۀ صحیح انتخاب همسر آشنا کند.

تا ساحل آرامش
سه جلد اول این مجموعه «گام‌های موفقیت در زندگی مشترک» نام دارد که به بیست‌وهشت گام اساسی در مسیر موفقیت در زندگی مشترک می‌پردازد. جلد چهارم و پنجم، اجرایی کردن گام‌های بیست و هشتگانه را به مخاطب می‌آموزد.

من دیگر ما
«من ِ دیگر ما» تلاش می‌کند با تکیه‌بر مبانی دینی، مهارت‌های تربیت فرزند در دنیای امروز را با قلمی ساده و روان به پدران و مادران آموزش دهد؛ لذا به موضوعاتی همچون مشکلات پیش روی تربیت در دنیای امروز، مبانی تربیت دینی و تأثیر رفتار والدین در تربیت فرزند ، محبت و تأثیر آن در تربیت فرزند، آزادی و نقش آن در تربیت کودکان می‌پردازد.

ایران! جوان بمان!
این کتاب بر آن است تا به  پرسش‌های مردم درزمینهٔ فرزندآوری بیشتر پاسخ گفته و به تعبیر مقام معظم رهبری گره‌های ذهنی مردم را در این زمینه بگشاید تا مردم انگیزه‌ی عملی برای فرزندآوری بیشتر را پیدا کنند.

« از نو، با تو»

 مجردها بخوانند تا بدانند در مسیر زندگی مشترک، چه عواملی وجود دارد که بنیان خانواده را سست می‌کند. متأهل‌هایی که زندگی آرامی دارند، بخوانند تا اجازه‌ی ورود عوامل متزلزل کننده را به محیط خانواده ندهند. متأهل‌هایی که اختلاف‌های جدی دارند، بخوانند تا راهی برای حل اختلاف‌های خود پیدا کنند. کسانی هم که در آستانه‌ی طلاق هستند، بخوانند، شاید در تصمیم خویش بازنگری کنند. پدر و مادرها هم از مطالعه‌ی این کتاب غافل نشوند تا بتوانند به استحکام هر چه بیشتر زندگی فرزندانشان کمک کنند.

بشقاب‌های سفره پشت‌باممان
کسانی که آشنایی ابتدایی با شبکه‌های ماهواره‌ای دارند، می‌دانند که تماشای برنامه‌های ماهواره‌ای در خانواده ایرانی تا چه اندازه برای فرهنگ ملی و مذهبی ما آسیب‌زاست.در این کتاب علاوه بر بررسی دلایل گرایش مردم به ماهواره و تأثیرات ماهواره بر خانواده، به راهکارهای مقابله با این پدیده هم می‌پردازد.

قـوانین و مقـررات

توضیحات کامل در مورد دوره حضوری
در این طرح درنظر گرفته شده است که حدودا ۴۰ کتاب از آثار تربیتی استاد عباسی ولدی توسط مخاطبین مطالعه شود.
این کتب در ۳۹۰ مقرری تقسیم بندی شده اند که طبق برنامه ریزی انجام شده مخاطبین عزیز باید مطالعه این مقرری ها را روزانه و در قالب ۷ ترم به پایان برسانند.
زمان تقریبی دوره نیز ۴۲۰ روز(۱۴ ماه) در نظر گرفته شده است.
این دوره زیر نظر مستقیم استاد عباسی برگزار خواهد شد و گزارش مطالعات مخاطبین به طور منظم و مستمر توسط ایشان ملاحظه می گردد. در هر ترم یک جلسه با حضور استاد عباسی ولدی برگزار می‌شود.
مکان جلسات تهران میباشد. مکان و زمان دقیق نیز متعاقبا و در طول دوره به تناسب شرایط اعلام می گردد.حضور در این جلسات الزامی نیست.

مخاطبین موظف هستند هر پنج شنبه گزارش هفتگی خود را به آدمین کانال ارسال کنند. این گزارشات در پایان هر هفته توسط استاد عباسی بررسی می گردد.

 در طول دوره نیز ۳ آزمون اینترنتی(در پایان ترم های دوم، چهارم و هفتم) از مخاطبین گرفته خواهد شد.
در پایان طرح نیز، به مخاطبینی که حد نصاب نمره طرح را اخذ کنند، از سوی مجتمع آموزشی امام صادق(ع) گواهی پایان دوره اعطاء خواهد شد. ملاک ارزیابی نیز نمرات سه آزمون در نظر گرفته شده می باشد.

باتوجه به اینکه برگزاری دوره مستلزم مخارج و هزینه هایی از جمله برگزاری جلسات حضوری می باشد لذا از شرکت کنندگان به ازای هر ترم، مبلغی حداقلی متناسب با هزینه های انجام شده دریافت می گردد.

قـوانین و مقـررات


ثبت نام فقط برای یک ترم امکان پذیر می باشد و همراهان گرامی فقط میتوانند یک بلیط تهیه نمایند در فرایند ثبت نام.

پـرسـش و پـاسـخ
زکی زاده :
11 نوامبر 2018

سلام ..کلاس ها چگونه برگزارمیشود .چه روزهایی وچندساعت؟افراد باردار ودارای فرزندکوچک چگونه شرایط فراهم است؟

پـاسخ پـشـتیبانـی :
سلام بر شما در هر ترم دو ماه به صورت معمول یک جلسه با حضور استاد عباسی ولدی برگزار میشود و شرکت در کلاس ها الزامی نیست. متاسفانه امکانی برای حضور کودکان در جلسات فراهم نیست
تهران شهرک غرب بلوار دریا روبروی پارک دلاوران مجتمع فرهنگی آموزشی امام صادق علیه السلام
شـروع رویـداد
08:00
1397/08/26
پـایـان رویـداد
11:00
1397/09/28
بـرگـزارکـننده
کرامت
88365335
مرکز تربیت مربی مجتمع فرهنگی آموزشی امام صادق علیه السلام وابسته به دانشگاه امام صادق علیه السلام
لینک رویـداد :
https://www.ruydad.ir/13234
دسـته رویـداد :
اشـتراک گـذاری رویـداد :
خـرید بلیت