زمـان رویـداد به اتـمام رسـیده اسـت
دانلود پوستر
دوره الزامات تربیتی اندیشه شهید مطهری(ترم پنجم)

ضرورت بحث

بخش قابل توجهی از رویکردهای مختلف تربیتی که امروز در ایران تدریس ترویج و اجرا می‌شود، ریشه در مبانی و اندیشه‌های روانشناسی غربی دارد که بر اساس تلقی مدرن عالم و آدم است. لباس روحانیتِ نظریه پرداز و استاد یا امتزاج و شاهد آوردن آن نظریه‌ها با احادیث و روایات هیچکدام نمی‌تواند موجب اسلامی خواندن آن اندیشه و نظر گردد؛ بلکه باید عمق گزاره‌های معرفتی و کاربردی تربیتی را در بنیان‌های اندیشه اصیل دینی جستجو کرد.
در این دوره تلاش می‌شود بر اساس نظام فکری استاد شهید مطهری، دلالتها و الزامات معرفتی و کاربردی در حوزه تربیت را استخراج نماییم.

معرفی استاد

دکتر میثم صداقت زاده 

عضو هیئت علمی دانشکده فرهنگ و ارتباطات و مدیر مرکز تربیت مربی مجتمع فرهنگی آموزشی امام صادق علیه‌السلام


سرفصل ها و کتب ترم پنجم:

عنوان کتاب سرفصل
۱ فطرت از ابتدا تا تحلیلی دیگر از ماهیت عشق روحانی‏
۲ فطرت از تحلیلی دیگر از ماهیت عشق روحانی‏ تا پایان کتاب
۳ فلسفه اخلاق از ابتدا تا خود و ناخود
۴ فلسفه اخلاق از خود و ناخود تا پایان کتاب
۵ عدل الهی از ابتدا تا تبعیضها
۶ عدل الهی تبعیضها و عمل خیر از غیر مسلمان
۷ عدل الهی از ابتدای شرور تا مجازاتهای اخروی
۸ عدل الهی از مجازاتهای اخروی تا عمل خیر از عیر مسلمان
قـوانین و مقـررات

زمان بندی ترم پنجم

۹۸/۰9/27 الی ۹۸/11/30

دوره الزامات تربیتی اندیشه شهید مطهری از آذر ماه سال ۱۳۹۷ آغاز شده است و به مدت یکسال در ترم های دو ماهه برگزار خواهد شد.هر ترم درهشت هفته برگزار خواهد شد و در پایان هر ترم از مباحث ارائه شده ارزیابی  انجام میشود.جلسات در روز چهارشنبه هر هفته، ساعت ۱4:30 الی ۱6:30 برگزار خواهد شد.

آیین نامه دوره

1. لطفا در حین ثبت نام به مدل برگزاری دوره(حضوری یا مجازی) و امکان مشارکت خود، متناسب با بستر اعلامی برای دوره توجه نمایید.

2. شرکت در رویداد، منوط به ثبت اطلاعات فردی و پرداخت هزینه به صورت اینترنتی در مهلت مقرر می باشد و امکان ثبت نام حضوری در جلسه فراهم نمی باشد.

3. صحت کدهای تخفیف در هنگام صدور بررسی می شوند؛ لذا در صورت عدم اعمال کد تخفیف صادر شده توسط دارنده، مرکز تربیت مربی تعهدی برای بازگرداندن مبلغ تخفیف به مخاطبان ندارد.

4. در صورت عدم مراجعه مخاطب به درگاه  در مهلت مقرر و درخواست شرکت در جلسه پس از اتمام مهلت ثبت نام، پذیرش ثبت نام ایشان منوط به وجود ظرفیت و بدون اعمال تخفیفات خواهد بود.

5. انصراف از دوره پس از ثبت نام و استرداد وجه پرداختی به هیچ وجه امکان پذیر نمی باشد. لذا قبل از پرداخت نسبت به امکان حضور خود اطمینان کسب نمایید.

6. اطلاع رسانی های رویداد از طریق سامانه پیام کوتاه و پیام رسان بله صورت خواهد گرفت. لذا علاوه بر عضویت در کانال مربیگرام به نشانی: http://ble.im/morabigeram ، نسبت به فعال بودن پیامک های تبلیغاتی شماره همراه خود اطمینان حاصل نمایید.

7. حفظ اخلاق و شئونات اسلامی برای حضور در دوره ها الزامی است.

8. در صورتی که به دلیل شرایط پیش بینی نشده (مانند وقوع حوادث طبیعی)، مکان یا زمان برگزاری جلسات تغییر یابد، دوره در مکان یا زمان جایگزین برگزار خوهاد شد. در صورت عدم امکان برگزاری یا مشارکت اعضاء در زمان جایگزین هزینه پرداختی بابت شهریه، به حساب پرداخت کننده عودت داده می شود.


نکات مهم

* ثبت نام هر ترم به صورت جداگانه ابتداء هر ترم می باشد

*امکان ثبت نام برای کسانی که در ترم اول،دوم و سوم حضور نداشتند هم فراهم است

*شرکت برای عموم آزاد می باشد

صدور گواهی

گواهی پایان دوره توسط دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق علیه السلام و مرکز تربیت مربی مجتمع امام صادق علیه السلام در انتها صادر خواهد شد.

برگزار کننده

مرکز تربیت مربی مجتمع فرهنگی آموزشی امام صادق علیه السلام

 درباره ما  

مرکز تربیت مربی

مجتمع فرهنگی آموزشی امام صادق علیه السلام با هدف تربیت مربی تراز انقلاب اسلامی از سال ۱۳۹۵ تاکنون در زمینه برگزاری دوره های آموزشی، تربیتی مختلف برای اولیاء و مربیان دانش آموزان و علاقه مندان حوزه تعلیم و تربیت در حال فعالیت است سایت مرکز تربیت مربی: http://www.karamatnama.com/

شناسه شبکه های اجتماعی مربیگرام(انتشار اطلاعیه دوره های آموزشی و موضوعات حوزه تعلیم و تربیت):

https://ble.im/morabigeram


پـرسـش و پـاسـخ
تهران ، بزرگراه شهید چمران ، پل مدیریت ، روبه روی بوستان دلاوران
شـروع رویـداد
14:30
1398/09/25
پـایـان رویـداد
16:30
1398/10/30
بـرگـزارکـننده
کرامت
88365335
مرکز تربیت مربی مجتمع فرهنگی آموزشی امام صادق علیه السلام وابسته به دانشگاه امام صادق علیه السلام
لینک رویـداد :
https://www.ruydad.ir/14128
دسـته رویـداد :
برچـسب های رویـداد :
اشـتراک گـذاری رویـداد :
خـرید بلیت